פציעות ספורט נפוצות בחדר כושר

פציעות ספורט נפוצות

חדר הכושר יכול להיות המקום אליו אנחנו הולכים מדי יום. הוא המקום להיכנס לכושר, להרגיש את המוטיבציה ולהתחבר לאנשים אחרים שממש כמונו רוצים להרגיש טוב יותר. לצד כל אלה כדאי לדעת כי ישנה חשיבות עליונה לצורת האימון, לרמת העומס שאנחנו מוסיפים לעצמנו ולדעת אילו פציעות ספורט נפוצות בחדר כושר.

היכרות עם הסיכונים שישנם באימונים מאפשרת לנו להימנע מהסכנות ולהבין כיצד עלינו לנהוג במידה ודבר מה התרחש. גם באימון עלינו להיות קשובים לעצמנו, לגוף שלנו, לפעול בצורה המיטבית ולעשות כל שניתן כדי להתמיד בפעילות הגופנית לאורך זמן. והכי חשוב שלא ילחיצו אתכם ולא יגרמו לכם לעשות שטויות ולעבור מאמץ גופני שיגרום לפציעה קשה – המשיכו לקרוא

חמש פציעות ספורט נפוצות בחדר כושר

רבים מאיתנו חושבים שהרגע בו נרשמנו לחדר הכושר הולך לשנות את חיינו. אם אנחנו מתמידים, מקפידים על פעילות נכונה ושומרים על עצמנו, אנחנו באמת יכולים להרגיש את השינוי. כחלק מהשגת איכות החיים שאנחנו מקווים לה כדאי שנכיר את חמשת הפציעות הנפוצות ביותר בחדר הכושר:

מתיחות שרירים

אחת הפציעות הנפוצות ביותר באימוני כושר הן מתיחות שרירים. מדובר במצב בו השריר נמתח יתר על המידה, מה שיכול להתבטא באי נוחות הדורשת מנוחה ויכול להגיע עד למצב של קריעת שריר הדורשת טיפול. מתיחות שרירים יכולות להיות תוצאה של הרמה כבדה ופעילות הקשורה בעצירה פתאומית. השרירים החשופים יותר למתיחה הם שרירי הגב והירכיים. הדרך הטובה ביותר להימנע ממתיחות שרירים היא הקפדה על שגרת חימום, על תנועה נכונה והבנה של גבולות הגוף.

פציעות כתף

פציעות כתף כמו כתף קפואה וכן קרעים יכולות להיגרם בחדר כושר וזאת עקב פעילויות הכוללות לחיצות כתפיים והנפות של משקולות. הסיבות הנפוצות המובילות לפציעות כתף יהיו:

  • טכניקה לא נכונה
  • חימום לא מספיק
  • אימוץ יתר של האזור
  • עליה במשקלים במהירות

אימונים מאוזנים, הקפדה על התנועה במהלך התרגילים והימנעות מעומס יתר יכולים למנוע פציעות ספורט נפוצות בחדר כושר.

פציעות ברכיים

נקעים, קרעים במיניסקוס ומתיחות של הרצועה יכולים כולם להיות תוצאה של תרגול לא נכון. תרגילים כמו סקוואט ולאנג׳ הם חלק מתוכניות אימון רבים וכשהם מתבצעים בצורה לא נכונה ועם משקל רב מדי הם עלולים להוביל לפציעות ברכיים. בביצוע תרגילים בחדר הכושר ובתוך כך תרגילים אלה יש להקפיד על הדרכה מקדימה ותנועה נכונה.

כאבי גב תחתון

פגיעה בגב התחתון נפולה לא רק בקרב מתאמנים בחדרי כושר אך לא פעם האימונים שאמורים להטיב עם הגב דווקא מובילים לפגיעה. גם כאן אחת הסיבות הנפוצות ביותר לפגיעה היא טכניקת הרמה לא נכונה ובמיוחד כשהיא בשילוב מאמץ יתר. תרגילי הנפות שונים עלולים להוביל לפגיעה בעמוד השדרה ולכן הם צריכים להתבצע בהדרגה, בשילוב חיזוק שרירי הליבה ואם צריך תוך שימוש ברצועת גב. כמו כן חשוב להקפיד על חימום מתאים כדי למנוע פציעות כושר נפוצות בחדר כושר.

נקעים בקרסול

נקעים בקרסול יכולים להתבטא במתיחה וקריעה של הרצועות שסביב הקרסול. פציעה מסוג זה נפוצה בעיקר באימוני זריזות אך יכולה להיות גם תוצאה של ״נחיתה״ לא טובה על הרגל שיכולה להתקיים בקפיצות, ריצה ואפילו לאחר ירידה מהמתח. יש להקפיד על שגרת חימום טובה, תנועה וריכוז בכל פעולה שיכולה לסכן את הקרסול.

לאימונים בבית סיכויים גבוהים יותר לפציעות

די הגיוני שהסיכויים להיפצע יהיו גבוהים יותר בזמן אימון כח בבית כי תרגילי הכח לא מתבצעים בהשגחה של מאמן והתנועה לא מבוקרת. בכל מקרה זה לא תירוץ לא להתאמן אלא שחובה להקפיד על שילוב נכון של תזונה וכושר מותאמים אישית לפי רמת הכושר, נתונים גנטיים והעדפות של אוכל או לוח זמנים.

טיפול נכון לאחר פציעת ספורט

פציעות ספורט יכולות להיות תוצאה של תנועה לא נכונה, הימנעות מחימום ומתיחות, משקלים גבוהים ואיבוד שיווק המשקל. בכל מקרה של פגיעה יש להגיע לבדיקה רפואית כדי לקבוע את פרוטוקול ההחלמה. לא יודעים לאן להגיע? זו פעם ראשונה שלכם שנפצעתם? ד״ר לי יערי, אורתופד מומחה לפציעות של ספורט מלווה ספורטאים במניעת פציעות, טיפול מידי לאחר הפגיעה ולכל אורך ההחלמה.

הערה חשובה: יש להיוועץ עם רופא ו/או מומחה בתחומכם.

ייעוץ חינם, תוכן, חדשות
לשיחת ייעוץ

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים בזמן הקרוב

דרך הכושר

פוסטים נוספים