סיבולת לב ריאה – הדרך הנכונה באמצעות אימונים ביתיים

סיבולת לב ריאה

אימון סיבולת לב ריאה – הדרך הנכונה לפתח כושר סיבולת לב ריאה באמצעות אימונים ביתיים – מכוני כושר, מאמנים אישיים, חוגי ספורט שונים – עולים כסף, ועוד יותר מכך, עולים בזמן יקר שלא תמיד זמין עבורנו בחיים העסוקים שכולנו מנהלים. גם ציוד כושר נוטה להיות יקר מאוד, אולם יש דרכים לשמור ולפתח סיבולת לב-ריאה בבית, בזמן הפנוי, ואפילו ללא מכשירים. על הדרך לחיים בריאים מהנוחות של הבית – במאמר שלפניכם

החיים של היום תובעניים במיוחד ותזזיתיים במיוחד, עם ריבוי תעסוקה, עיסוקים, משפחה וילדים הממלאים כל דקה מזמננו במהלך היום. אחד המחירים הלא מפתיעים של המצב הזה הינו חוסר היכולת לבצע באופן עקבי רוטינות של אורח חיים בריא, ובהן גם אימוני כושר וספורט סדירים, שהינם חלק מרכזי מחיים בריאים ומניעת מחלות.

הכאוס של החיים המודרניים במאה ה-21 לא מותיר כמעט זמן לפנאי בריא. ריבוי הפיתויים, האלקטרוניים והבידוריים, שהינו חסר תקדים בהיקפו בהיסטוריה האנושית, גם הוא אינו עוזר: ההתקדמות הטכנולוגית וריבוי התכנים המפתים, שלא באמת ניתן לצרוך את מלוא היקפם העצום, מפתה אותנו גם כאשר יש לנו זמן פנוי פשוט לשבת ולצרוך בידור באופן פאסיבי.

השילוב של שתי המגמות הללו – ריבוי העיסוקים בבעיות פרנסה ומשפחה מתגברות, והתחרות העצומה של ספקי הבידור והפנאי על הזמן הפנוי המועט שכבר יש לנו – מפחית עבור רבים את הזמן המוקדש שיש להם לפעילות ספורטיבית בריאה המפתחת כושר סיבולת לב ריאה החיונית לאורח חיים בריא ואף למניעת התפתחותן של מחלות שונות בגוף. רבים נמנעים מכל פעילות ספורטיבית מכל סוג שהוא, בגלל המצב העגום הזה.

מהצד השני, רוב האלטרנטיבות לפיתוח כושר סיבולת לב ריאה גוזלות כסף רב, ובעיקר זמן רב: מכוני כושר, אימונים אישיים עם מאמנים, חוגי ספורט שונים – צריכים הקדשת זמן עקבית על ידי המשתמשים בהם, אולם בפועל מנויים רבים בחדרי כושר אינם מנצלים מספיק, או בכלל, את המנוי שלהם.

כושר סיבולת לב ריאה

מהו כושר סיבולת לב ריאה?

לפני שנדון בדרכים להתגבר על אתגרי הזמן והכסף בדרך לפיתוח אימון כושר סיבולת לב ריאה בזמן הפנוי המועט הזמין עבור רובנו, חשוב להתעכב על השאלה – מהי סיבולת לב ריאה?

סיבולת לב ריאה הינה היכולת של הגוף לשאת מאמצים גבוהים תוך הגברת העומס על מערכת הלב והריאות. ככל שסיבולת לב-ריאה גבוהה יותר, כך יכול אדם לשאת יותר ויותר מאמצים על גופו, ולאמן את קבוצות השרירים השונות של הגוף.

חשוב לזכור שגם הלב עצמו הינו שריר, אשר אמנם מתכווץ ומתרחב כל העת באופן אוטומטי, אולם גם הוא צריך אימון על מנת לפעול כהלכה. הלב, האחראי על זרימת הדם בגוף, מספק בכך חמצן לכל חלקי הגוף ובין היתר לשרירים השונים, אותם אנו מבקשים לפתח.

מאמרים נוספים:

כללי בטיחות לפיתוח כושר סיבולת לב ריאה בבית

אם קבענו כי מכוני הכושר, האימונים האישיים והחוגים השונים גוזלים זמן וכסף שלא תמיד בנמצא עבורנו – איך מפתחים כושר סיבולת לב ריאה בבית, בזמן הפנוי?

ראשית, לפני ביצוע של אימון כושר בבית ורכישת ציוד לאימון מהבית, חשוב לזכור כי על מנת לראות תוצאות ממש יש צורך בעקביות. זה שהאימון הוא בבית, ולא במסגרת של חוג או אימונים חיצונים מחייבת, לא מפחיתה מן האחריות המונחת על כתפי המתאמן לבצע שגרת אימונים שבועית.

שנית, לפני כל משטר אימונים יש צורך להיוועץ ברופא האישי, על מנת לוודא שאין מניעה רפואית או אחרת לביצוע אימוני כושר ביתיים. זהו כלל בטיחותי חשוב ביותר, העשוי להציל את חייך.

שלישית, חשוב לבנות תוכנית אימונים עם מומחה או מאמן, לפחות בתחילת הדרך. ניתן לעשות זאת דרך מאמן אישי, מדריך בחדרי כושר או מומחה מטעם קופת החולים שבה אתם חברים. ישנן גם אפליקציות טלפוניות ותוכנות שונות המספקות תוכניות אימונים כאלו באמצעות המכשירים הניידים שיש לכולנו כיום.

רביעית, מומלץ לבצע אימון כושר בבית בנוכחות אדם מבוגר אחד לפחות, על מנת להשגיח שהכל הולך כשורה ולמקרים בהם תזדקקו לעזרה במהלך האימון. פגיעות או פציעות באימונים ביתיים הם דבר שכיח, ולא רצוי להיות לבד כאשר הן מתרחשות.

ציוד לפיתוח כושר סיבולת לב ריאה

העובדה שאתם מתאמנים שלא במסגרת מקצועית של מכון כושר או עם מאמן כושר אישי, לא אומרת שאין צורך בציוד כושר מתאים על מנת להגביר את  האפקטיביות של האימון ולהשגת תוצאות מהירות יותר.

כך למשל, שימוש במשקולות יכול להגביר את ההתנגדות לשרירים במהלך האימון ובכך לבנות אותם מהר וטוב יותר. חשוב כמובן להתאים את המשקלים של המשקולות לרמת הכושר שלך, כאשר כלל האצבע הוא לא לחרוג בהרבה מרמת המשקל הנוחה של השרירים לעבוד עמם.

בעוד משקולות מקצועיות ניתנות להשגה במגוון של רמות מחיר וכמות, ניתן גם לאלתר משקולות מציוד הנמצא כבר בביתכם. כך למשל, שימוש בבקבוקי מים מלאים יכולים להיות תחליף מצויין למשקולות ביתיות; ברשתות השיווק אפילו משווקים כיום בקבוקי שתייה בצורת משקולות, הנוחים מאוד לאחיזה.

באותה המידה, ניתן להשתמש בציוד כושר נוסף ויחסית זול: גומיות מתיחה, מוטות למשקוף לצורך עליות מתח, ואפילו מכשירי כושר ביתיים שונים המפתחים את השרירים השונים.

וישנה גם תמיד האופציה של אימון כושר ללא מכשירים: ניתן כמובן גם לפתח כושר סיבולת לב ריאה בחוץ, על ידי פעילות כגון הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים או שחייה. אחד מכללי האצבע הטובים ביותר לשיפור מתמיד בפעילויות מעין אלו הוא להתחיל בהן, לבצע אותן עד שמתחילה תחושת אי הנוחות הקלה ביותר, ואז להפסיק; לאורך זמן, תראו שהזמנים והסיבולת מתארכים ומתמשכים יותר יותר, כי הגוף נכנס יותר ויותר לכושר.

החלטתם לחזור לכושר? עקבו אחרי כל כללי הבטיחות, מצאו פעילות ספורטיבית מהנה ומאתגרת כאחד, והכי חשוב – היו עקביים בביצוע שלה, על מנת להשיג תוצאות משמעותיות לאורך זמן.

הערה חשובה: יש להיוועץ עם רופא ו/או מומחה בתחומכם.

ייעוץ חינם, תוכן, חדשות
לשיחת ייעוץ

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים בזמן הקרוב

דרך הכושר

פוסטים נוספים