תזונה נכונה לפי הרפואה הסינית

תזונה נכונה - דרך הכושר

תזונה נכונה – כל אדם בדרך כזו או אחרת מתעסק בנושא התזונה במהלך חייו, ישנם המכוונים לתזונה בריאה, צמחונית או טבעונית, ישנם המעוניינים להכיר שיטות שונות ומגוונות לירידה במשקל כמו 'דיאטות כאסח' או דיאטות מבוקרות לירידה מדורגת ויציבה וכמובן שישנם ברי המזל שאינם מתעסקים בענייני המשקל אך מעוניינים לחיות אורך חיים בריא. הרפואה הסינית מתייחסת לתזונה נכונה בצורה שונה מהתרבות המערבית, בואו להכיר את השיטה.

בריאות ותזונה הולכים יד ביד

ברפואה הסינית רואים כחלק בלתי נפרד את נושא התזונה, דרכה ניתן לטפל במחלות שונות, לרפא את הגוף ולחזק אותו ואפילו להקל במקרים של טיפול בפציעות ספורט. לפי הגישה הסינית, המזון שאנחנו צורכים משפיע על גופנו באופן ישיר בהרבה היבטים שונים. סוגי המזון שאנחנו צורכים משפיע על איברים פנימיים שונים בגופנו ואפילו טמפרטורת המזון משפיעה על חום הגוף שלנו.

מה הם הרגלי האכילה המומלצים לפי הרפואה הסינית?

הסינים מגדירים את שנת הלילה כפרק זמן של צום, לכן ארוחת הבוקר תופסת עבורם חשיבות גבוהה מאוד. עם ההשכמה מערכת העיכול פועלת בתפוקה הטובה ביותר ולאורך היום מאבדת את כוחה כך שבערב היא הכי פחות חזקה. לכן רצוי לאכול בבוקר את הארוחה המזינה ביותר ובערב את הארוחה הקלה ביותר. מומלץ על פי הרפואה הסינית לאכול עד השעה 19:30 בערב שכן אכילה בשעות מאוחרות יותר מעלות את חום הגוף עקב עומס פעילות בקיבה.

מאמרים נוספים:

עוד על פי הרפואה הסינית, מומלץ לאכול ארוחות קטנות לאורך היום כשמרגישים תחושת רעב. הם לא דוגלים בנשנושים או חטיפים בין הארוחות. מה גם בזמן הארוחות צריך להיות רגועים ושלווים, בזמן רוגע הקיבה מפרישה חומצות המסייעות למערכת העיכול, הכיס המרה מתפקד כראוי לעיכול שומנים והלבלב מייצר כמות נדיבה של אנזימים לעיכול בריא. רגשות שליליים כמו כעס או מתח גורמים לעליה ברמות הסוכר ומיצי הקיבה משתנים מה שגורם לירידה בתפקוד מערכת העיכול.

מה הן טעויות שאנשים עושים בזמן האוכל?

ישנן מספר דגשים שברפואה הסינית שמים דגש עליו שבתזונה המערבית פחות מייחסים חשיבות. לעיסה טובה של המזון היא פעולה הכרחית שכן בזמן הלעיסה מורשים אנזימים ברוק המעודדים את תהליך העיכול בפה. בנוסף ללעיסה המזון מומלץ להימנע משתיית משקאות קרים או פושרים מכיוון שבזמן העיכול הקיבה מתחממת ושתייה קרה או פושרת מפריעה לחום הגוף ויוצרת הפרעה למערכת העיכול. אם אתם מרגישים צורך לשתות במהלך הארוחה מומלץ לשתות חליטות תה צמחים חמות.

תזונה נכונה לפי הרפואה הסינית משלבת בין גוף ונפש, משפרת את תפקוד מערכת העיכול ומעודדת חילוף חומרים תקין. תאכלו כשאתם רגועים ונינוחים, המעיטו בשתיית משקאות קרים או פושרים וכך תעזרו לגופכם לעבד את המזון בצורה יעילה הרבה יותר, תחזקו אותו ובנוסף גם תשפרו את בריאותכם.

הערה חשובה: יש להיוועץ עם רופא ו/או מומחה בתחומכם.

ייעוץ חינם, תוכן, חדשות
לשיחת ייעוץ

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים בזמן הקרוב

דרך הכושר

פוסטים נוספים