טיול בחיק הטבע כפעילות גופנית מהנה

דיכאון וספורט

מחקר מקיף מגלה כי עיסוק בענפי ספורט פנאי יכול להקטין את רמת הדיכאון.
במחקר אשר בוצע בנורווגיה והקיף כ-40,000 נבדקים נמצא כי אנשים אשר לא ביצעו פעילות גופנית יזומה בשעות הפנאי שלהם, היו בעלי סיכון מוגבר של פי 2 להופעתם של סימפטומים המאפיינים מצבי דיכאון לעומת אנשים שכן עסקו בפעילות ספורטיבית כלשהיא.
האם זה משנה כמה קשה מתאמצים?
במחקר נראה כי גם פעילות גופנית לא מאומצת, היא בעלת השפעה חיובית וגם אנשים המבצעים פעילות גופנית ברמת מאמץ קלה הראו שכיחות קטנה יותר של הסימפטומים לתופעת הדיכאון. אבל בכל זאת ככל שהמאמץ היה קשה יותר כך ההשפעה הייתה גדולה יותר.
ואם במקום העבודה שלי אני מתאמץ באופן פיזי, האם זה גם נחשב?
לא! החוקרים לא מצאו קשר בין סיכון מופחת לדיכאון ורמת המאמץ הפיזי במקום העבודה.
אז מה גורם להפחתה בסיכון לדיכאון, המאמץ?
החוקרים מצאו כי הגורם העיקרי להשפעה החיוביות שיש לעיסוק בענפי ספורט פנאי על מצב הדיכאון הוא לא הגורם הביולוגי והשינויים הביולוגיים הנוצרים כתוצאה מהאימון הפיזי, אלא הגורם החברתי.
ההמלצה היא : החלו לבצע פעילות גופנית, לא משנה איזו פעילות גופנית ובאיזה מאמץ. עדיף שתבחרו ענפי ספורט עממי שבהם יש אינטראקציה חברתית.

 

שתפו:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
פוסטים פופולריים
כתיבת תוכן מקצועי באתר

רוצים לפרסם מאמר בדרך הכושר?

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם פרטים בזמן הקרוב

דרך הכושר

פוסטים נוספים

סוגי תזונה עשירה בחלבונים

חלבון הוא מאבות המזון שכולנו צריכים. אבל ספורטאים חייבים להקפיד במיוחד על תזונה של מקורות מגוונים ועשירים בחלבון. האם רק בשרים מספקים לגוף את מה

תזונה וכושר גופני: מה הקשר ביניהם?

הגוף שלו נחשב בתרבויות רבות כמקדש של הנפש. הן ביהדות והן בתורות המזרח העתיקות מזכירים לנו שחשוב להמשיך ולתחזק אותו. מי שמתחיל לבצע פעילות כושר